afa \ podstrony
W ramach PRACOWNI PROJEKTOWANIE MULTIMEDIALNE słuchacz pozna:
1) pełen zakres tworzenia przekazów audio-wideo od scenariusza po prezentacje multimedialne,
2) różne formaty zapisu materiału wideo,
3) reguły i terminy z zakresu multimediów: film, wideo, techniki animacji, efekty specjalne, reklama oraz realizacja dźwięku,
4) obsługę sprzętu i oprogramowanie do montażu filmu i audio-wideo Adobe Creative Cloud: Premiere Pro, After Effects, Audition, aby rozwijać wielopłaszczyznową wiedzę z zakresu przedmiotu w indywidualnych oraz grupowych ćwiczeniach praktycznych,
5) temat multimedialnej publikacji materiałów filmowych.
Pracownia kończy się semestralnym przeglądem. Galeria pracowni
WYKŁADOWCA: Dobromił Nosek
II. PRACOWNIA PODSTAW PROJEKTOWANIA - (opis)Celem kształcenia w Pracowni Podstaw Projektowania jest zapoznanie uczniów z podstawowymi zagadnieniami związanymi z szeroko pojętym projektowaniem graficznym. W ramach zajęć słuchaczom zostaną przybliżone pojęcia z zakresu kompozycji, typografii i środków graficznego wyrazu. Punktem wyjścia do realizacji zadań jest analiza materiałów z wybranych działów projektowania graficznego, takich jak: książka, ilustracja, plakat, identyfikacja wizualna czy street art, gdzie najważniejszą kwestią jest badanie relacji między obrazem i słowem, treścią a formą przekazu. Zapoznanie uczniów z powyższymi zagadnieniami umożliwi im w podstawowym stopniu zrozumieć projektowanie jako proces twórczy, w którym umysł jest niezbędnym i najważniejszym narzędziem pracy.
Pracownia kończy się semestralnym przeglądem. Galeria pracowni
WYKŁADOWCA - Marta Melnykovych
1. PORTRET, DOKUMENT,
2. REKLAMA, PRODUKT, KREACJA,
3. ANIMACJA, OBRÓBKA ZDJĘĆ - ADOBE,
4. VIDEO-ART.
W ramach PRACOWNI FOTOGRAFICZNYCH słuchacz na wielu płaszczyznach pogłębia swój praktyczny kontakt z FOTOGRAFIĄ. Otrzymuje do wykonania szereg tematów fotograficznych w formie ćwiczeń. Podczas zajęć zostają poruszone zagadnienia ukazujące zarówno klasyczne środki wyrazu wraz z technikami i narzędziami ułatwiającymi ich poznanie, jak i wiedza na temat istoty przestrzeni widzenia oraz formy obrazu. Program pracowni, począwszy od poznania fotografii analogowej i cyfrowej oraz zagadnień technicznych, prowadzi do szerokiego i świadomego pojmowania medium fotografii i umiejętności realizacji własnych projektów dzięki poznaniu WSZECHSTRONNEGO WARSZTATU FOTOGRAFICZNEGO.
Pracownie kończą się semestralnymi przeglądami. Galeria pracowni
WYKŁADOWCY: Agata Grzych, Katerina Kouzmitcheva, Dobromił Nosek, Michał Kacper Waloszczyk
IV. PLENERY FOTOGRAFICZNE - wyjazdowe - (opis)
Wyjazdowe plenery fotograficzne są uzupełnieniem zajęć w szkole. W programie realizacja ćwiczeń, rozmowy oraz spotkania z zapraszanymi gośćmi. GALERIA PLENERÓW (fragmenty).
V. HISTORIA SZTUKI - (opis)
Cykl spotkań w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Zajęcia są interaktywne - to nie tylko wykład, ale i dyskusja, rozwiązywanie zadań, próby samodzielnej analizy. W czasie spotkań przedstawiane są najciekawsze idee i prądy w sztuce od czasów średniowiecza oraz artyści i ich najważniejsze dzieła na tle epoki. Bogate zbiory Muzeum Narodowego mają pomóc w zrozumieniu, czym jest sztuka i zaprzyjaźnieniu się z nią. To również szczególna okazja do poznania Muzeum Narodowego - miejsc i eksponatów, których normalnie nie można zobaczyć.
WYKŁADOWCA - Jadwiga Jasińska-Sadura
Celem Pracowni jest zapoznanie słuchaczy z podstawowymi pojęciami i środkami wyrazu plastycznego, istotnymi również dla fotografii. Pracownia kładzie nacisk na rozwijanie WYOBRAŹNI PLASTYCZNEJ, uczy inwencji i wrażliwości plastycznej w oparciu o różnorodną aktywność twórczą w kontekście pracy fotografa. Pozwala na zdobycie umiejętności dokonania właściwej analizy dzieła sztuki pod względem m.in. stylu, kompozycji, struktury i techniki. Pracownia umożliwia zastosowanie tradycyjnych technik rysunkowych i malarskich nie rezygnując ze współczesnych technologii oraz stara się łączyć obie wartości dla finalnego wzbogacenia środków artystycznego wyrazu. Poszczególne tematy realizowane są w oparciu o wnikliwe studiowanie natury oraz o pracę z wyobraźnią, umożliwiając uzyskanie bogatych form ekspresji także w sztuce fotografii.
Pracownia kończy się semestralnym przeglądem prac. Galeria pracowni
WYKŁADOWCA: Olena Matoshniuk
VII. PRACOWNIA FORMY - (opis)
Pracownia umożliwia zapoznanie słuchaczy z podstawowymi środkami wyrazu artystycznego stosowanymi w sztuce rzeźbiarskiej (rzeźba pełna, płaskorzeźba, mała forma rzeźbiarska, instalacja). Zajęcia umożliwiają poznanie w teorii i w praktyce podstawowych technik i technologii rzeźbiarskich uzupełnionych o metody uszlachetniające finalną formę rzeźbiarską. W pracowni wykonuje się dokumentację fotograficzną dokonań twórczych słuchaczy, stanowiącą odrębne zagadnienie poświęcone sposobom fotografowania obiektów rzeźbiarskich. Zajęcia z rzeźby mogą być również uzupełnione o wykłady i warsztaty w różnych instytucjach kultury i sztuki oraz o pracę w plenerze.
Pracownia kończy się semestralnym przeglądem prac. Galeria pracowni
WYKŁADOWCA: Michał Osuch
fot. Dominika Podębska