AFA - Wrocławska Szkoła Fotografii
Wrocławska Szkoła Fotografii
rezerwacja ciemni i atelier
ogłoszenia bieżące
UWAGA! SEKRETARIAT 04.05.24 r.
Sekretariat w dniu 04.05.2024 r. będzie nieczynny. Zapraszamy od poniedziałku 06.05.2024 r.
REKRUTACJA AFA 2024/2025
INFORMACJE O NABORZE NA ROK SZKOLNY 2024/2025: https://afa.com.pl/afa/podstrony/dla-kandydatow-warunki-naboru  
GODZINY PRACY SEKRETARIATU
poniedziałek, środa, czwartek: 09.00-14.00, wtorek: 13.00-18.00, piątek: nieczynny                             soboty...


dane kontaktowe

Wrocławska Szkoła Fotografii
AFA
ul. Fabryczna 14
53-609 Wrocław
tel. 71 350 46 34
mail: dziekanat@afa.com.pl

więcej AFA w sieci

facebook:

instagram:


youtube:

afa \ podstrony

Jedyne naprawdę Wrocławskie. Jedyne naprawdę Fotograficzne. AFA i PHO-BOS. Od 29 lat.

 

WROCŁAWSKA SZKOŁA FOTOGRAFII AFA:

Obecna siedziba: Wrocław / ul. Fabryczna 14.

Poprzednia siedziba (2002 - 2012): Wrocław / ul. Drobnera.

- WSF AFA funkcjonuje w strukturach Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Posiada uprawnienia szkoły publicznej.

- Absolwent AFY, po obronie pracy dyplomowej, uzyskuje państwowy dyplom ukończenia szkoły artystycznej w specjalności FOTOGRAFIA I FILM  (PRK-V - kwalifikacja na poziomie piątym Polskiej Ramy Kwalifikacji - dyplom uznawany na terenie całej UE).

- Nauka rozpoczyna się we wrześniu (osoby, które będą mogły rozpocząć naukę dopiero od października proszone są o zgłoszenie tego faktu w sekretariacie) i odbywa się w dniach, do wyboru: od poniedziałku do czwartku - dwa lata lub sobota-niedziela (12 zjazdów w semestrze + plus zajęcia on-line) - dwa i pół roku.

- AFA uczy od podstaw, przyjmuje kandydatów z całego kraju, nie wymaga uzdolnień plastycznych. Realizuje autorski program kształcenia bazując na podstawie programowej MKiDN. Zatrudnia wykładowców ze specjalistycznym wykształceniem kierunkowym
i przygotowaniem pedagogicznym, którzy jednocześnie zawodowo funkcjonują na rynku FOTOGRAFII i GRAFIKI oraz innych sztuk plastycznych.

- Nauka w AFIE obejmuje zajęcia w pracowniach: FOTOGRAFICZNYCH, PROJEKTOWANIA GRAFICZNEGO, NOWYCH MEDIÓW i JĘZYKA FILMOWEGO oraz SZTUKI MULTIMEDIALNEJ. Doskonaleniu wiedzy oraz atmosferze twórczej służą warsztaty i plenery oraz organizowane wspólnie wystawy prac słuchaczy przedstawiane m.in. we wrocławskich galeriach.

- AFA przygotowuje do pracy w  branży fotograficznej i graficznej. Oferuje zajęcia praktyczne z obszaru FOTOGRAFII KOMERCYJNEJ  (fotografia produktu, mody, architektury, portret itp.), FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ i GRAFIKI KOMPUTEROWEJ  (animacja, prezentacje multimedialne i film, grafiki 3D, grafika edytorska, identyfikacje wizualne, ilustracje).  Daje także możliwość odnalezienia własnej postawy twórczej jako ARTYSTY.  Którą z tych dróg w życiu zawodowym (lub obie połączone w jedną atrakcyjną całość) wybierze absolwent, będzie zależeć już tylko od niego.                                                                          

- AFA może być także etapem na drodze dalszego kształcenia, stanowi doskonałe przygotowanie dla osób, które planują studiować w Szkole Filmowej lub  na Uniwersytetach Artystycznych / Akademiach Sztuk Pięknych. Może być także wstępem lub uzupełnieniem do studiów dziennikarskich, komunikacji wizerunkowej itp., lub rodzajem szkoły podyplomowej, poszerzającej potencjał zawodowy, m.in. dla architektów, projektantów, plastyków itp.

- AFA posiada BAZĘ DYDAKTYCZNĄ: dwa pełnowymiarowe w pełni wyposażone ATELIER FOTOGRAFICZNE (po 50 m.kw każde), CIEMNIĘ FOTOGRAFICZNĄ  (12 stanowisk), w pełni wyposażoną PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄ  (13 stanowisk) i PRACOWNIĘ PLASTYCZNĄ oraz KLUBOWNIĘ :). Pracownie, po zajęciach programowych, dla słuchaczy DOSTĘPNE SĄ 7 DNI W TYGODNIU W GODZINACH 06.00-22.00.

- AFA oferuje swoim słuchaczom granty na realizację projektów artystycznych; wystawia zaświadczenia do  ZUS i inne oraz legitymacje szkolne; nie oferuje "programów lojalnościowych", "zdrapek" ani "zbierania punktów", itp..

 

-----------

C E N Y  2024/2025

WPISOWE*:

Dla zapisujących się do 31 maja wpisowe wynosi 320 zł.

Dla zapisujących się od 1 czerwca wpisowe wynosi 380 zł.

CZESNE:

wrzesień - czerwiec: 520 zł miesięcznie,
lipiec - sierpień: 380 zł miesięcznie.
Szkoła pracuje cały rok, także w czasie wakacji; słuchacze w miesiącach wakacyjnych również korzystają z pracowni - atelier, ciemni.

R A B A T Y   przy wpłacie z góry za:

- semestr nauki - 3%**
- rok nauki - 5%**
- od trzech semestrów do całego okresu nauki - 7%**

DANE KONTA - TUTAJ

---------------------------------------------

*   Wpisowe nie podlega zwrotowi.

**  Po podjęciu nauki kwoty wpłacone nie podlegają zwrotowi, ale w przypadku ewentualnego jej przerwania i powrotu do szkoły, opłata wniesiona wcześniej jest wliczona (w proporcji do wykorzystanych już zajęć) na poczet dalszej nauki.

----------------------------------------------

Informacje dla kandydatów TUTAJ.

 

W AFIE NAUCZYSZ SIĘ RZETELNEGO RZEMIOSŁA, ZDOBĘDZIESZ ZAWÓD, POTWIERDZONY DYPLOMEM PAŃSTWOWYM, ALE TAKŻE ROZWINIESZ SWOJĄ OSOBOWOŚĆ I POSZERZYSZ HORYZONTY !


Używamy plików cookies w celach świadczenia usług. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia w przeglądarce.
Zamknij